Home > Festival > Aktuality

Aktuality

14. 8. 2019

12. MEZINÁRODNÍ KLAVÍRNÍ SOUTĚŽ F. CHOPINA 2019 – účastníci mají za sebou II.kolo. Byli skvělí, ale do finále jít všichni nemohou.Ve finále budou soupeřit o 1. a 2. místo dva chlapci – Švaikovski Edvin z Polska (Fryderyk Chopin University of Musik in Warsaw a Robert Schumann Hochschule in Düsseldorf) a reprezentant České republiky –  Vojtěch Trubač (AMU Praha). Spolu se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně si ve čtvrtek poslechneme oba koncerty F.Chopina e moll i f moll.

Po ukončení koncertu budu vyhlášeny výsledky a předány ceny. Přijďte, jste vítáni. E. Smejkalová

Více fotografií ze soutěže naleznete na našem Facebooku: https://www.facebook.com/chopinfestival/

13 .8. 2019

12. MEZINÁRODNÍ KLAVÍRNÍ SOUTĚŽ F. CHOPINA – první den soutěže – fenomenální úspěch. Účastníci hráli tak skvěle, že všichni postoupili do druhého kola. Porota bedlivě sleduje výkony účastníků klavírní soutěže. Myslím, že to bude velmi napínavé, kteří 3 účastníci postoupí do čtvrtečního finále – III. kola. A hlavně čtvrteční koncert laureátů bude bezesporu zážitek pro posluchače. Zítra začíná II. kolo v 10.00 hodin. Vstupné je celodenní a činí 50 Kč. Ve čtvrtek 15.8. začíná koncert laureátů v 18 hodin a vstupné činí 220/160/90 Kč. Ještě jsou volná místa na 2.balkonu Městského divadla Mariánské Lázně.

Přijďte, jse vítáni. E. Smejkalová

11. 7. 2019

Vážení příznivci Chopinova festivalu, VSTUPENKY na koncerty zakoupíte zde: https://www.kisml.cz/cs/kulturni-programy/chopinuv-festival/program/.

9. 1. 2019

Návrhy ideových plakátů pro Chopinův festival již řadu let zajišťuje malíř a ilustrátor Dominik Petr. Navázal tím na dílo zesnulého akademického malíře Osvalda Klappera, po němž se stal stálým výtvarníkem Společnosti Fryderyka Chopina v České republice a Mezinárodního festivalu Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních.

Obraz, který je předlohou pro ideové plakáty 60. Chopinova festivalu.

6. 1. 2019

Další ročník Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních se bude konat ve dnech 12. – 15. srpna 2019. Více informací a přihlášku naleznete zde: Klavírní soutež

13. 11. 2018

60. CHOPINŮV FESTIVAL 2019 – v pondělí 12. 11. 2018 se uskutečnil v koncertním sálu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR první propagační koncert k jubilejnímu 60. ročníku Festivalu Fryderyka Chopina. Pozvání přijali spolupracovníci festivalu, sponzoři festivalu, hosté festivalu a zástupkyně Polského velvyslanectví. Svoji premiéru měl i obraz, který se stal ideovým námětem pro příští ročník. Autorem je Mgr. Dominik Petr – člen Společnosti F. Chopina. Koncert se konal pod záštitou poslankyně Hany Aulické Jírovcové, za přítomnosti člena Evropského parlamentu – pana Jaromíra Kohlíčka, starosty Mariánských Lázní – pana Kaliny, poslance PS ČR pana Třešňáka, gen.ředitele Léčebných Lázní Mar.Lázně a.s. pana Novobilského, ředitele Západočeského symfonického orchestru – pana Muzikáře, zástupce ministerstva kultury ČR – pana Roubíčka, zástupce hotelu Esplanade a zástupce firmy CHEVAK. Dalšími hosty pak byli členové Společnosti F. Chopina. Program koncertu patřil F. Chopinovi v podání Marka Kozáka, Tomáše Vrány a Martina Kasíka – ředitele festivalu.

fotogalerie z koncertu


22. 8. 2018

Dokumenty ze členské schůze  konané 21. 8. 2018

Stanovy_SpolekFrChopin_finalni_2017

O společnosti 04

O nás,historie,památník 04