Program: L.v. Beethoven: Variace F dur op. 34, Variace Es dur op. 35, R. Schumann: Allegro op. 8, F. Chopin: Allegro de concert op. 46, 12 Etud op. 10
Sabine Simon (Německo) – klavír

Městské divadlo, 20.00, koupit vstupenku

Sabine Simon studovala u Annerose Schmidt na Hudební akademii Hannse Eislera v Berlíně, u Györgyho Seboka na Indiana University, Bloomington a u Hanse Leygrafa na Mozarteu v Salcburku.
Již od počátku byla vítězkou národních a mezinárodních soutěží, jako je Leipzig Bach Competition, Darmstadt Chopin Competition a Oslo Edvard Grieg Competition. Debutovala v 16 letech s Berlínským symfonickým orchestrem pod vedením Clause-Petera Flora. Následovaly koncerty s Leipzig Gewandhaus Orchestra, Drážďanskou filharmonií, Berlínským rozhlasovým orchestrem a Salcburskými Mozartovými sólisty, mj. pod dirigenty jako Antoni Wit, Dennis Russell Davies, Jac van Steen a Jörg-Peter Weigle. Její sólové i komorní koncertní aktivity ji mezitím zavedly téměř do všech evropských zemí, přes Severní a Jižní Ameriku až do Japonska. Vystupovala na významných festivalech jako např festival Schwetzingen, Salcburský Mozartův týden, „Pianistii“ Tallinn, „blanco y negro“ v Mexico City, „Klangspuren“ Schwaz a „Quantensprung“ Karlsruhe. V roce 2004 debutovala v Berlínské filharmonii.
Sabine Simon je lektorkou klavíru a klavírní metodiky na Hudební akademii v Darmstadtu a vede klavírní třídu na Landesmusikgymnasium Rheinland-Pfalz v Montabauru. Je členkou porot národních a mezinárodních klavírních soutěží a pravidelně vyučuje klavírní a komorní kurzy, mimo jiné na Summer Academy of Indiana University Bloomington a na Duke University, Durham, USA.