Program: W. A. Mozart: Předehra k opeře Figarova svatba, J. Haydn: Koncert pro violoncello a orchestr D dur Hob. VII7b:2, L. v. Beethoven: Symfonie č. 2 D dur op. 36
Alexander Huelshoff (Německo) – violoncello, Georgios Balatsinos (Řecko/Švýcarsko) – dirigent, Komorní filharmonie Pardubice

Společenský dům Casino, 20.00, koupit vstupenku

Alexander Hülshoff studoval na Musikhochschule Karlsruhe a u Lynn Harrell na University of Southern California v Los Angeles.
Prosadil se jako sólista i jako komorní hráč na koncertních pódiích po celém světě. Jako sólista hostuje s německými a mezinárodními orchestry. Jeho koncertní turné ho pravidelně zavádějí do dalších evropských zemí, na Blízký a Dálný východ, Severní a Jižní Ameriky.
Je členem Tria Bamberg. Je také uměleckým ředitelem festivalu komorní hudby Kloster Kamp a uměleckým ředitelem Villa Musica, nadace spolkové země Porýní-Falc.

Georgios Balatsinos se narodil v Aténách a vyrostl na řeckém ostrově Korfu a je novým šéfdirigentem orchestru Lužickosrbského národního souboru v Bautzenu / Německo. Od roku 2015 je uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Bernské Oberland Chamber Philharmonic (Švýcarsko) a od roku 2010 hudebním ředitelem a dirigentem Arabesque Youth Symphony Orchestra (Švýcarsko). Georgios Balatsinos vystupoval na mnoha renomovaných festivalech a ve známých koncertních sálech jako dirigent a režisér inscenací. Je vítězem několika mezinárodních dirigentských soutěží.

Komorní filharmonie Pardubice
Jeden ze špičkových českých orchestrů je svým obsazením menším symfonickým tělesem haydnovsko-mozartovského typu. Jako nejvýznamnější profesionální orchestr Pardubického kraje Pravidelně se účastní předních festivalů v České republice a znají ho také posluchači v mnoha prestižních koncertních sálech v Evropě i zámoří.