Program: F. Chopin: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 op. 11, L. v. Beethoven: Symfonie č. 7 A dur op. 92
Tsuzumi Namikawa – (Japonsko) – klavír, Giancarlo de Lorenzo (Itálie) – dirigent, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně (ČR)

Společenský dům Casino, 19.30, koupit vstupenku

Tsuzumi Namikawa se narodila v Asahikawě v Japonsku a začala hrát na klavír v pěti letech. Studentka Hannoverské univerzity hudby, dramatu a médií v klavírní třídě prof. Ewy Kupiecové již během své kariéry jako mladá pianistka dosáhla obrovských úspěchů v německých i mezinárodních soutěžích. Mezi její úspěchy patří první cena na Carl-Bechstein-Competition 2014 v Berlíně.
Tsuzumi Namikawa je vítězkou Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina Mariánské Lázně 2022.

Giancarlo de Lorenzo studoval na konzervatoři v Brescii obor varhanní skladba pod vedením maestra Franca Castelliho. Pokračoval ve studiu na Literární a filozofické fakultě Univerzity v Bologni, na D.A.M.S. v sekci Hudba. Studoval také skladbu a dirigování u maestra G. Catalda.
Od roku 1992 stálým dirigentem Vox Auræ Orchestra of Brescia. S tímto orchestrem během let absolvoval řadu koncertů v Itálii i v zahraničí. Je uměleckým ředitelem hudební sezóny „Spazio Sinfonico“ v Brescii. Od ledna 2012 je jmenován hlavním hostujícím dirigentem Italské filharmonie a Grosseto Symphony Orchestra. Od 1. ledna 2015 zastává pozici uměleckého ředitele a hudebního ředitele Symfonického orchestru Sanremo.

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně patří k nejstarším symfonickým orchestrům v Čechách. Nepřetržitě koncertuje od roku 1821. Během 19. století se z původní několikačlenné kapely rozrostl ve velký sezónní orchestr, který dokáže interpretovat stěžejní symfonická díla. Od roku 1954 tento orchestr působí celoročně, pravidelně pořádá symfonické, lázeňské i kolonádní koncerty. Každoročně se účastní hudebních festivalů a často vystupuje v zahraničí. Je rezidenčním orchestrem Chopinova festivalu.